Labioplastyka – cena i przebieg zabiegu

Labioplastyka – cena zabiegu zależy od wielu czynników, ale warto zdecydować się na operację, ponieważ dzięki plastyce wargi sromowe mniejsze uzyskują prawidłowy kształt. Zdarza się, że wykonanie zabiegu jest konieczne ze względów zdrowotnych.

Plastyka warg sromowych mniejszych

Wargi sromowe są fałdami skóry przy otworze pochwy i mogą być zewnętrzne – wargi sromowe większe, chroniące narządy płciowe, pokryte włosami łonowymi. Drugi rodzaj to wewnętrzne, nazywane mniejszymi wargami sromowymi, które ochraniają pochwę oraz otwór cewki moczowej. Jeśli jest przerost warg sromowych należy wykonać zabieg chirurgiczny, mający na celu zmniejszenie warg sromowych i poprawę wyglądu warg sromowych, co zapewnia komfort fizyczny.

Labioplastyka jest też zalecana z powodów zdrowotnych, ponieważ duże wargi sromowe, pod wpływem otarć, narażone są na rany i stany zapalne. Plastyka warg sromowych mniejszych należy do zabiegów z zakresu ginekologii estetycznej. Dokładne informacje na temat zabiegu, warto odwiedzić stronę, https://naturallook.com.pl. Labioplastyką są zainteresowane kobiety po ciężkim urazie lub porodzie. Powodem mogą być także zaburzenia hormonalne, przebyte infekcje czy terapie lekami hormonalnymi. Zabieg pozwala pozbyć się kompleksów podczas życia intymnego, a wręcz odczuwać satysfakcję po nocy spędzonej z partnerem.

Asymetria warg sromowych – zabieg przy znieczuleniu miejscowym

Przyczyny asymetrii warg sromowych mogą być wrodzone, ale też spowodowane czynnikami hormonalnymi, infekcjami intymnymi, porodem naturalnym, urazem, procesem starzenia lub menopauzą. Asymetria warg sromowych mniejszych nie jest chorobą, dlatego wiele pań nawet nie zwraca uwagi na ten defekt. Są jednak kobiety, które na tym tle miewają kompleksy. Zdarza się jednak, że w obrębie warg sromowych odczuwają ból, podczas stosunku, uprawiania sportu lub podatność na infekcje intymnych miejsc. Niekiedy kobiety muszą rezygnować z noszenia stroju kąpielowego, a nawet dopasowanych spodenek. Ograniczają również życie seksualne. Warto więc poszukać pomocy u specjalisty. Lekarz wybiera zawsze skuteczną metodę kuracji, jaką jest labioplastyka. Plastyka warg sromowych jest bezbolesnym zabiegiem, ponieważ stosuje się znieczulenie miejscowe.

Dzięki metodzie można nie tylko poprawić wygląd, ale też kształt warg sromowych. Dostępne jest również modelowanie kwasem hialuronowym, polegające na wypełnieniu oraz rewitalizacji warg sromowych. Zanim lekarz podejmie się zabiegu, sprawdza, czy nie ma przeciwwskazań, takich jak: przewlekła choroba, infekcja czy nowotwór narządów.

Labioplastyka – cena zabiegu

Na cenę labioplastyki wpływają techniki wykonania zabiegu, lokalizacja kliniki, skomplikowanie zabiegu oraz marka wykorzystywanych produktów. Koszty wahają się od 2 000 do 15 000 zł. Należy doliczyć konsultację oraz seria przeprowadzanych badań. W cenie jest również ujęte znieczulenie. Kiedy duże wargi mniejsze wywołują przykre dolegliwości bólowe, można uzyskać refundację na wykonanie zabiegu, ale jest niezwykle trudno otrzymać zgodę labioplastyki z NFZ. Poza tym trzeba czekać na operację bardzo długo.

Z reguły kobiety decydują się na zabieg pełnopłatny, bo mają możliwość wyboru techniki i czują się komfortowo podczas wizyt w klinice. Zabieg jest bezpieczny i bezbolesny, ale trzeba pamiętać, by po jego przeprowadzeniu wykonywać zimne okłady kilka razy dziennie i stosować preparaty zalecone przez specjalistę. Przez 6 tygodni trzeba unikać kąpieli w wannie oraz w basenie, a także stosunków intymnych.