Witamina C na twarz jak stosować?

Jednym z najprostszych i najtańszych sposobów na zachowanie młodej skóry jest ochrona przed słońcem, a także dostarczanie witamin A, E oraz C. Ta ostatnia będzie tematem niniejszego artykułu.

Czym jest witamina C?

To inaczej kwas askorbinowy, jest to jedna z najważniejszych witamin w organizmie. Ma działanie antyoksydacyjne, wspomagające odporność organizmu, wpływa na wchłanianie żelaza, a także korzystnie działa na stan naczyń krwionośnych. Nakładana na twarz może dać doskonałe efekty.

Jakie efekty daje na twarz witamina C?

Witamina C do pielęgnacji twarzy może być używana w kilku celach. Przede wszystkim preparaty z witaminą C do twarzy mają działanie rozjaśniające cerę. Dlatego najczęściej mówi się, że witamina C najlepiej działa na przebarwienia skóry. Nakładanie witaminy C na twarz może też działać przeciwzmarszczkowo, ze względu na to, że ta witamina wpływa na syntezę kolagenu – najważniejszej substancji warunkującej jędrność i gęstość skóry. Witamina C działa na skórę w sposób odmładzający i przeciwzmarszczkowy.

Witamina C na twarz jak stosować?

Witamina C jest związkiem dość niestabilnym, dlatego najlepiej wybrać gotowy preparat lub zrobić z półproduktów. Odpowiedni preparat powinien pochodzić od zaufanego producenta i być dobrej jakości. Z kolei użytkownik powinien stosować go zgodnie z zaleceniami. Tę witaminę można również stosować pod oczy (należy wybrać produkt o tym przeznaczeniu). Tak zastosowana może zmniejszyć obrzęki i zasinienie (dobrze działa na naczynka krwionośne). Naturalne kosmetyki firmy phenome ciesza się duzym zaufaniem. Sprawdź polecane kosmetyki na twarz na phenome.eu.

Witamina C – wskazania

Skóra dojrzała polubi witaminę C, gdyż doda ona blasku i jędrności. Kwas askorbinowy podziała także na stany zapalne i przebarwienia słoneczne. Zapobiega utlenianiu się sebum na skórze, dlatego nadaje się do cery tłustej. Witaminę C można stosować podczas ciąży (nakładany pod oczy, a nawet na całą twarz nie jest szkodliwy dla matki i dziecka). Co do zasady, nie istnieją żadne przeciwskazania do stosowania witaminy C (o ile stosuje się ją zgodnie z przeznaczeniem).