Pilates i joga. Jak zmieni się nasze ciało podczas praktyki jogi? Jak joga wpływa na sylwetkę?

Zastanawiasz się nad właściwą formą ćwiczeń, która pozwoli Ci na uelastycznieniu mięśni, rozluźni poszczególne partie ciała i przy tym, nie zacznie od razu wyciskać z Ciebie siódmych potów.

Pilates i joga

W pierwszej kolejności wydaje się to nie możliwe, jednak jak przyjrzymy się temu bliżej znajdziemy coś dla siebie. Pilates i joga, to najlepsze rozwiązanie dla każdego początkującego sportowca. Jeśli zastanawiasz się, jak parę wdechów czy wydechów, ma pomóc Ci w poprawie kondycji, to muszę przyznać, że Twoja wiedza, na temat ćwiczeń z zakresu  pilates i joga jest bardzo ograniczona.
Pilates i joga nie tylko pozwala poznać techniki kontrolowania oddechu, ale również przyczynia się do zwiększenia siły oraz poprawy elastyczności naszych mięśni.
To oczywiście nie wszystkie zalety wynikające z praktyki jogi.
Jak joga wpływa na sylwetkę? Poprawia postawę ciała, minimalizuje bóle kolan, ramion i kręgosłupa, regeneruje gospodarkę hormonalna oraz przyczynia się do poprawy stanu naszego serca.

jak joga wpływa na sylwetkę

Czy to wszystkie zalety wynikające z praktyki jogi? Nie!
Joga pomaga w łagodzeniu bólu głowy. Poprawia odporność organizmu oraz zmniejsza bóle miesiączkowe.
Zatem jeśli zastanawiasz się jak joga wpływa na sylwetkę, zacznij stopniowo wprowadzać ją w swój harmonogram dziennych zajęć. Przekonasz się, że będziesz mieć więcej siły, staniesz się bardziej wygimnastykowana i podkreślisz wygląd swojego ciało.