Niektóre zastosowania wazeliny białej w kosmetyce.

Co to takiego jest wazelina kosmetyczna? Otóż wazelina jest to produkt uboczny powstające w czasie procesu zwanego destylacją ropy naftowej.
Z wyprodukowanej w ten sposób wazeliny uzyskuje się następnie wazelinę białą czyli tę powszechnie dostępną, stosowaną przede wszystkim w kosmetyce.

Substancja ta jest ciekłą mieszaniną parafinową o przezroczystym kolorze, jest bezbarwna i nie posiada żadnego zapachu. Jest więc dosyć specyficznym, neutralnym kosmetykiem. Co ciekawe wazelina nigdy nie wysycha i co najważniejsze jest substancją, która nie wchłania się przez skórę.
W związku z tą jej właściwością można ją stosować niemal na całym ciele.

Dlatego też wazelina jest jednym z niewielu kosmetyków, którego możemy używać prawie w ilościach zależnych od naszych upodobań, gdyż nie powoduje żadnych dolegliwości między innymi podrażnień czy też uczuleń.
Co może zatem zdziałać używana przez nas wazelina w poszczególnych częściach ciała?
Po pierwsze jest świetnym nabłyszczaczem, jest więc idealna na wysuszone i spierzchnięte usta. Stosowana pod oczy pozwoli na ich delikatne rozświetlenie. Spowoduje, że nasza cera będzie mocno nawilżona, aczkolwiek wazelina nie jest dobrą alternatywą dla osób z cerą tłustą lub skłonną do trądziku.
Jeżeli chodzi o nasze ręce i stopy, wazelina przede wszystkim zmiękcza skórki wokół paznokci, dzięki czemu łatwiej i szybciej je usunąć. Jest też chętnie stosowana w pielęgnacji stóp, między innymi do złuszczania zrogowaciałego naskórka.

Oczywiście są to nie wszystkie zastosowania wazeliny, jednakże można śmiało powiedzieć, że każdy dbający i pielęgnujący swoje ciało, zarówno kobiety jak i mężczyźni powinni mieć w swojej kosmetyczne wazelinę białą. Jest to stosunkowo tani produkt, który możemy nabyć praktycznie w każdym sklepie, drogerii czy też w aptece.