Mikrocieniowanie czy mikrolading? Porównanie metod.

Co to jest mikroblading?

Mikroblading jest również techniką dermo-pigmentacji, jak np. mikro-drukowanie. Innymi słowy, jest to makijaż półtrwały, który polega na wstrzykiwaniu barwnych pigmentów pod skórę. Estetycy tradycyjnie używali ostrza, aby uzyskać pożądany rezultat. Zaleca się jednak, aby zwrócić się do dermografów, które są łatwiejsze w obsłudze i mniej agresywne dla skóry.

Różnice między mikrocieniowaniem a mikrobladingiem.

Mikrocieniowanie jest techniką „punkt po punkcie”. Za pomocą mikrobladingu, włosy brwiowe są rysowane jeden po drugim. Należy zachować dużą ostrożność podczas rysowania linii, aby były one proste i harmonijne.

Rezultaty.

Mikroblading daje znacznie bardziej naturalny i dyskretny rezultat dzięki “efektowi włosów”. Technika ta nie zwiększa jednak grubości i intensywności brwi. Mikrocieniowanie może z kolei dać wyrafinowany, graficzny i wyrazisty efekt końcowy, w zależności od wymagań klienta.

W zależności od właściwości skóry.

Mikrocieniowanie jest odpowiednie dla wszystkich rodzajów skóry, natomiast mikroblading jest zalecane tylko dla skóry normalnej i suchej. Skóra normalna do suchej ma szczególną zdolność do łatwiejszego i szybszego gojenia się.

Częstotliwość wykonywania makijażu.

Mikroblading jest szczególnie polecany dla kobiet, które nie są przyzwyczajone do codziennego makijażu brwi. Mikrocieniowanie natomiast jest odpowiednie dla tych, którzy lubią dodawać odrobinę piękna na co dzień.

Trwałość zabiegu.

Pigmenty wstrzykiwane pod powierzchowną warstwę naskórka podczas mikrobladingu mają z czasem lepszą przyczepność. Ponadto, częstotliwość wykonywania poprawek w celu optymalizacji wyników jest mniejsza. Z drugiej strony, druga interwencja, która po miesiącu daje ostateczny rezultat, pozostaje obowiązkowa, jak w przypadku mikrocieniowaniu. Sesja trwa około 1 godziny. 30 do 40% koloru blednie po zagojeniu w przypadku mikrobladingu, w porównaniu z 70% w przypadku mikrocieniowania.

Podsumowanie.

Mikrocieniowanie to technika dermo-pigmentacji do makijażu półtrwałego, która znacznie ułatwia codzienną rutynę pielęgnacyjną Twojej klientki. Wyniki? Grubsze, bardziej harmonijne brwi i dobrze zarysowane linie. Zabieg jest również delikatny i bezbolesny w porównaniu z mikrobladingiem. Co więcej, ta metoda “punkt po punkcie” jest odpowiednia dla wszystkich typów skóry, nawet tych najbardziej wrażliwych. Zaleca się jedynie stosowanie produktów do pigmentacji z naturalnych składników.