Domowe sposoby na opuchnięte oczy – domowe płatki pod oczy

Wiele kobiet zmaga się z cieniami czy workami pod oczami. Może być to wynik przemęczenia, cienkiej skóry, alergii czy niedoborów w organizmie. Jest to problem nie tylko estetyczno-kosmetyczny, ale także zdrowotny. Dlatego, jeżeli masz z tym długotrwały problem warto poszukać medycznych przyczyn tego zjawiska. Jeśli ten problem nie jest tak poważny i szukasz sposoby na pozbycie się tego problemu, to zawsze można wspomóc się domowymi metodami na cienie pod oczami, jak na przykład domowe płatki pod oczy.

Domowe płatki pod oczy

Można wykorzystać tutaj płatki kosmetyczne nasączone wystudzoną kawą czy herbatą (kofeina występująca w napojach powinna pobudzić krążenie, a miły chłód obkurcza naczynia krwionośne). Płatki można nasączyć też wodą różaną. Dobrze też wypróbować maseczkę z kawy i miodu. O działaniu kofeiny już pisaliśmy, z kolei miód zawiera odrobinę chryzyny (uaktywnia ona enzym UGT1A1 odpowiedzialny za rozkład bilirubiny, więc przyspiesza proces usuwania pozostałości rozkładających się krwinek). Klasyczny okład z ogórka też może zmniejszyć naczynia krwionośne i przyczynić się do zmniejszenia obrzęku.
Kosmetyki
Krok dalej znajdują się kosmetyki, które zawierają różne dobroczynne składniki. Warto szukać takich, które mają w swoim składzie na przykład oczar, zieloną herbatę, wyciąg z cytrusów, kasztanowca, ekstrakt z pestek winogron bądź kakao w formie suplementacji – te rośliny są źródłami przeciwutleniaczy, który łączy się z kolagenem i ma dobry wpływ na układ krwionośny. Przydatne będą także kosmetyki z witaminy E, A, C, a także substancje o działaniu przeciwzapalnym jak jagody, ekstrakt z nasion opuncji, olejek tamanu czy z łopianu. Można też użyć kosmetyków, które mają w składzie np. wyciąg z aloesu lub takie substancje jak kwas kojowy czy arbutyna. Żeń szeń także może uelastycznić skórę, a krem z witaminą C poprawia koloryt cery. Należy zadbać o odpowiednią dietę oraz codzienne dotlenienie oraz odpoczynek od komputera. Sprawdzi się także Q10 oraz suplementacja hydrolizowanym kolagenem.