Klej do sztucznych rzęs – na co zwrócić uwagę?

Wiele kobiet sięga po sztuczne rzęsy, ponieważ taki dodatek sprawia, że makijaż staje się dużo bardziej wyrazisty, a spojrzenie zalotne i przyciągające uwagę. Sprawdzają się zarówno na wielkie wyjścia, jak i na co dzień. Można wybrać rzęsy na pasku, lub też zastosować kępki. Bez względu na to, jaki rodzaj rzęs wybieramy, kluczem do sukcesu jest dobry klej, który zapewni prawidłową przyczepność. Jaki klej do sztucznych rzęs wybrać?

Dobry klej do rzęs – na co zwrócić uwagę?

Dobry klej powinien przede wszystkim mocno przyklejać rzęsy – tak, by można było je zdjąć dopiero w momencie, gdy używamy removera. Nie mogą wypadać samoistnie lub przy delikatnym przetarciu oka. Klej musi także cechować się elastycznością, aby uniknąć efektu tworzenia się skorupy na powiece. Słabe kleje niejednokrotnie powodują, że odklejają się kąciki rzęs, co niszczy cały efekt makijażu. Warto też zwrócić uwagę na skład kleju do rzęs. Im więcej chemicznych i drażniących substancji zawiera, tym większe prawdopodobieństwo, że spowoduje reakcję uczuleniową. Klej powinien także spełniać swoje zadanie przy użyciu niewielkiej jego ilości – cienka warstwa musi zapewniać idealne utrzymanie się rzęs na powiece. Sprawdź: https://gemini.pl/kategoria/kosmetyki/do-twarzy/demakijaz-oczyszczanie-twarzy

Kleje do rzęs – rodzaje

Kleje dostępne w drogeriach można podzielić na wodoodporne i zwykłe. Zwykłe można po całym dniu łatwo usunąć, jednak mogą odklejać się pod wpływem wilgoci lub łez. Z kolei rzęsy naklejone produktem wodoodpornym mogą trzymać się nawet do dwóch tygodni, a tradycyjny demakijaż w żaden sposób im nie zaszkodzi. Do ich usunięcia potrzebny będzie olejek, lub specjalny remover.

Klej można wybierać również ze względu na kolor – bezbarwny lub czarny. Wiele kobiet uważa, że lepiej wygląda klej czarny, ponieważ odpowiednio zaaplikowany jest właściwie niezauważalny. Ważne jest jednak to, aby nie użyć go zbyt dużo, w przeciwnym wypadku osiągniemy bardzo nienaturalny efekt. Klej bezbarwny początkowo jest biały, jednak po zastygnięciu staje się przezroczysty. Użycie zbyt dużej ilości może być widoczne, zwłaszcza gdy stosujemy kępki rzęs. Wybór zależy tak naprawdę od osobistych preferencji, do których trzeba dojść metodą prób i błędów. Dużą popularnością cieszą się kleje firmy Ardell. Klej Duo to prawdopodobnie najczęściej wybierany przez kobiety klej.