Keratyna – druga młodość dla włosów. Terapie, zabiegi keratynowe – wygładzanie włosów keratyną, keratynowe prostowanie włosów

terapie keratynowe to szereg zabiegów dążących do odbudowy zniszczonej struktury włosa. W efekcie ich stosowania, uzyskujemy łatwe w układaniu włosy, które są bardzo dobrze odżywione, a dodatkowo nabywają one wartościowej jędrności. wygładzanie włosów keratyną, czyli białkiem będącym naturalnym składnikiem budulcowym włosów, prowadzi do ich regeneracji i odnowienia. Jeśli chodzi o zabiegi keratynowe, warto skusić się na samodzielne stosowanie preparatów takich jak np. Amazon Keratin, lub też poddać się profesjonalnym zabiegom w salonach fryzjerskich. W obu przypadkach ważne jest dobre dobranie preparatów do naszych włosów i umiejętne ich nałożenie.

 

Co ciekawe, wiele kobiet nawet nieświadomie może korzystać z zabiegów keratynowych, a to wszystko za sprawą prostownic. Otóż Keratynowe prostowanie włosów nie musi być wykonywane przy pomocy specjalistycznych substancji, gdyż po części wystarczą do tego specjalne prostownice, zawierające w sobie keratynowa powłokę. Stosowanie takich rozwiązań, nie dość, że zapewnia proste włosy to dodatkowo ich nie wysusza dzięki czemu są jędrne nawet po wyprostowaniu.