Jaki krem na zimę wybrać? Krem ochronny na zimę do cery naczynkowej

Zimą cera wymaga szczególnej ochrony, ponieważ mroźne powietrze osłabia barierę lipidową, powodując przesuszanie cery. Promieniowanie słoneczne, które odbija się od śniegu jest jeszcze bardziej intensywne od tego, przed którym chronimy skórę latem. Częste zmiany temperatur – z ogrzewanego pomieszczenia na mróz – jest zmorą skóry naczynkowej.

Co daje odpowiednio dobrany krem?

-chroni skórę przed szkodliwym działaniem czynników zewnętrznych,
-zminimalizuje zaczerwienienia i podrażnienia,
-zapobiegnie przesuszaniu,
-pozwoli zachować dobrą kondycję cery przez całą zimę.

Skład dobrego kremu ochronnego

Po pierwsze: lipidy

Stanowią część naturalnej bariery ochronnej skóry, ich obecność w kremach odpowiada za tłustą konsystencję. Mają za zadanie zabezpieczać skórę przed działaniem mrozu, wiatru lub gorącego powietrza w ogrzewanych pomieszczeniach.

Po drugie: oleje roślinne

Są to składniki, które najlepiej nawilżają i odżywiają skórę w trudnym sezonie zimowym.

Po trzecie: witaminy

Witaminy A i E muszą znaleźć się w kremie zimowym, ponieważ to właśnie one odpowiadają za piękny koloryt skóry, z kolei witamina K wzmacnia naczynka i zabezpiecza je przed mrozem. Krem ochronny na zimę do cery naczynkowej z całą pewnością powinien mieć ją w składzie.

Po czwarte: składniki wiążące wodę, czyli humektanty

Do tej kategorii należy na przykład kwas hiauronowy, który ma za zadanie zabezpieczyć skórę przed utratą wody. Niezbędny element płaszcza hydrolipidowego, to jest bariery ochronnej, tworzonej na skórze przez lipidy i wodę.

Po piąte: filtr SPF

Podstawowy element pielęgnacji skóry. Najtańszy i najprostszy sposób na opóźnienie starzenia. Poza ochroną przed mrozem i wiatrem skóra potrzebuje ochrony przed szkodliwym promieniowaniem UVA i UVB (nawet zimą), gdyż śnieg doskonale odbija słońce, co może spowodować oparzenia słoneczne. Jeżeli wybierasz się na narty, to powinnaś wybrać tłusty krem na zimę z filtrem SPF 50. Na co dzień w miejskich warunkach wystarczy krem z SPF 15. Natomiast jeżeli masz wrażliwą cerę i bardzo jasną karnację, to możesz się zdecydować na krem z filtrem SPF 30