Sposoby na wczesne wstawanie

Wstawanie z łóżka o wczesnej porze ma mnóstwo zalet, bardzo korzystnych dla naszego organizmu oraz naszego samopoczucia. Przede wszystkim sypiając odpowiednią ilość czasu, nasz organizm ma czas na regenerację, która jest nam, wbrew pozorom, bardzo potrzebna. Dodatkowo wstając wcześniej niż zwykle, mamy więcej czasu dla siebie w ciągu dnia, na swoje zajęcia czy po prostu na odpoczynek. Dzięki temu również zyskujemy dobre samopoczucie i pozytywną energię na cały dzień. Wstawanie rano jest jednak bardzo trudne, zwłaszcza kiedy uwielbiamy spędzać czas w łóżku. Jest w nim przecież miło, ciepło i przyjemnie, tym bardziej kiedy na dworze jest brzydka pogoda. Istnieje jednak kilka sposobów, dzięki którym możemy ułatwić sobie wczesne wstawanie. Oto kilka z nich.

Planowanie

To być może brzmi dość dziwnie, natomiast odpowiednie planowanie może mieć ogromny wpływ na nasze wstawanie rano, ponieważ bardzo może to ułatwić. Otóż kiedy zaplanujemy dokładnie swój poranek, wyznaczymy na przykład godzinę, o której wstać, a następnie zdecydujemy co będziemy robić zaraz po wyjściu z łóżka, sprawi to, iż znacznie chętniej będzie nam się chciało z niego wyjść. Będziemy wiedzieli co mamy konkretnego do zrobienia i że musimy to zrobić, bo tak właśnie sobie zaplanowaliśmy.

Unikanie drzemek

Każdy z nas po części jest, choć niewielkim śpiochem, wszyscy bowiem uwielbiamy spać. Nie tylko uwielbiamy, a nawet tego potrzebujemy. Jeśli jednak w ciągu dnia zdarza nam się drzemać, powinniśmy z tego zrezygnować, jeśli chcemy nauczyć się wstawać wcześniej. Sen to czas na regenerację, a nasz organizm właśnie pod to układa swój rytm pracy. Sam orientuje się kiedy zwykle śpimy i w tym czasie planuje inne działania, niż wykonuje w ciągu dnia. Drzemka więc bardzo łatwo może rozstroić pracę organizmu. To właśnie dlatego, często po wybudzeniu z drzemania, zdarza nam się ból głowy i jeszcze większe zmęczenie.

Konsekwentność

Jeśli chcemy nauczyć się wstawać wcześniej, to przede wszystkim powinniśmy być w tym konsekwentni. Powinniśmy zrobić wszystko dokładnie tak, jak sobie zaplanujemy, a więc jeśli wyznaczymy sobie konkretną godzinę, o której chcemy wstać, to właśnie w tym czasie mamy wyjść z łóżka, bez dyskusji z sobą i z kuszącą chęcią na pozostanie w łóżku jeszcze przez kilka minut. Konsekwencja i upór w działaniu to najlepsze co możemy w tym przypadku dla siebie zrobić.