Jaki krem nawilżający do cery mieszanej odwodnionej?

Wiele kobiet zastanawia się, jak zadbać o skórę typu mieszanego. Ze względu na skłonność do przetłuszczania się w strefie T i suchość policzków, może stanowić spore wyzwanie dla jej właścicielki.
Taką cerę również należy nawadniać, można wybrać, np. dwa kremy i stosować je na problematyczne obszary twarzy. Istnieją także specjalne kremy, które są przeznaczone do pielęgnacji, np. nawilżania skóry mieszanej. Warto zadbać o odpowiednie nawilżenie, zwłaszcza w okresie zimowym. Pozostaje jednak pytanie: jaki krem nawilżający do cery mieszanej odwodnionej wybrać?

Przyczyny odwodnienia skóry

Może być winne suche powietrze, które występuje szczególnie podczas niektórych pór roku (można zastosować nawilżacze powietrza). Być może brak nawilżenia od wewnątrz jest powodem suchej skóry, na której bardziej uwidaczniają się maleńkie zmarszczki mimiczne. Jeśli przyłapałyście się na tym, że w ciągu dnia wypijacie mało i jest to mało ciepłych płynów, dobrym rozwiązaniem będzie zakup termicznego kubka i przekonanie się do rozgrzewających herbat ziołowych zimą, a wody, lemoniady czy innego płynu latem.
Oczyszczanie skóry również może wzmacniać suchość, dlatego warto przyjrzeć się swojej pielęgnacji i zobaczyć, czy kosmetyki, których używamy na co dzień, nie są zbyt mocne dla naszej skóry. Warto spróbować jakąś bardziej delikatną metodę oczyszczania.

Jaki krem do skóry mieszanej odwodnionej?

Taki krem powinien być niekomedogenny, to znaczy, że nie powinien powodować zapychania się porów (a w konsekwencji pryszczy i zaskórników). Ze składu powinniśmy wykluczyć, np. lanolinę lub parafinę. Krem, który stosujemy na tłustą strefę T powinien być maksymalnie lekki, można też wybrać krem, który jednocześnie nawilża i matuje. Nada się na przykład bajkalski krem matujący do cery tłustej i mieszanej. Jeśli przesuszenie jest raczej delikatne i ciągle potrzebujecie czegoś matującego, ten będzie dobrym wyborem.
Jeżeli jesteś właścicielką skóry mieszanej, to stoi przed tobą ważne zadanie dobrania odpowiedniej pielęgnacji do swojego typu skóry. Nawilżanie również jest ważne, bo skóra przetłuszczająca się również może potrzebować nawilżenia.