Jedzenie na mieście a dieta bezglutenowa

Osoby chorujące na celiakię – mające problem z tolerancją białka zawartego we wszelkiego rodzaju zbożu i jego pochodnych, tj. mąka, chleb itp. – mają często problem z jedzeniem posiłków na mieście ze względu na nieznajomość zagadnienia celiakii w społeczeństwie. Jeśli chcesz dowiedzieć się więcej informacji w tym temacie, zostań tutaj i przeczytaj ten artykuł od deski do deski. Zapewne zainteresują Cię kwestie, które zostały w nim poruszone.

Bezglutenowe jedzenie poza domem

Poza domem osoba z nietolerancją glutenu nie ma zbyt dużego wpływu na to co jest jej podawane na talerzu. Często da się oczywiście zrezygnować z sosu lub poprosić o brak panierki, jednak osobne menu z innymi składnikami dla klienta rzadko kiedy wchodzi w grę. Warto jednak dopytywać o szczegółowy skład potraw serwowanych w restauracjach i barach szybkiej obsługi. W końcu chodzi o nasze zdrowie. Niemniej osoby z nietolerancją glutenu często decydują się na jedzenie posiłków przygotowanych samodzielnie w domu. Jest to trudne zwłaszcza w podróży.

Popularne szybkie dania bezglutenowe

Bezglutenowe kopytka z kaszą jaglaną bez jajek – bezglutenowe kopytka zamiast ziemniaków w swoim składzie mają kaszę jaglaną, nie mają jajek, więc są lekkie i dietetyczne, prawdopodobnie najlepiej będą smakować z surówką warzywną. Jest to ciekawa propozycja dla wegan.

Leniwe pierogi z kaszy jaglanej – pierogi leniwe z kaszą zamiast sera? Dodaj trochę soku z cytryny i prawie gotowe, jeszcze tylko zagnieć ciasto, posyp ksylitolem i nasyć brzuch fantastycznymi fit leniwymi pierożkami z kaszy jaglanej.

Kotlety jajeczne z kaszą jaglaną – do kaszy jaglanej dodaj jajka i dużo ziół tj. szczypiorek czy zioła prowansalskie. Zdecydowanie nadadzą one aromat Twojemu daniu. Tak pożywne danie jak kotlety jajeczne nasyci cię momentalnie, a z odpowiednią ilością dodatków nie pozostaniesz głodny i będziesz wracał niejednokrotnie do tej potrawy.

Celiakia utrudnia życie codzienne jednak zmusza do samodzielnego dbania o to co się je na co dzień. Nie pozwala nam zaśmiecać naszego organizmu rzeczami, które mu szkodzą. Wykorzystując takie dania, jak bezglutenowe kopytka z kaszą jaglaną bez jajek każdego dnia można lepiej, bardziej świadomie dbać o swoje zdrowie.