Holistyczne podejście do zdrowia to termin znany nie od dziś, ale dopiero od niedawna zaczynamy w pełni doceniać jego znaczenie. Dziś wiemy, że piękno człowieka to nie tylko dobry makijaż i ubranie, ale przede wszystkim jego zdrowa sylwetka – co wcale nie znaczy, że chuda – oraz wypoczęta twarz i dobre samopoczucie. Zdrowie i psychika – oto, co wpływa na piękno człowieka. Można osiągnąć między nimi równowagę stosując zasadę holistycznego podejścia do zdrowia.
Psychika – ważna dla ciała i na odwrót
Wiemy z całą pewnością, że piękne ciało i twarz wpływają na dobre samopoczucie. Ale od pewnego czasu coraz więcej osób zaczyna też rozumieć, że działa to również w drugą stronę – zdrowe wnętrze sprawia, że wydajemy się młodsi i rzeczywiście jesteśmy ładniejsi. Holistyczne podejście do zdrowia to bardzo prosty sposób na życie, łączący odżywianie, aktywność fizyczną i medytację. Te trzy elementy, prowadzone w pełnej zgodzie ze sobą samym sprawiają, że dieta przestaje być dietą, ruch na świeżym powietrzu nie wyczerpuje, lecz dostarcza energii, a relaks staje się czymś równie niezbędnym w życiu codziennym jak woda czy powietrze. Osoby, które żyją w zgodzie z tą zasadą nie potrzebują żadnych diet, wyrzeczeń ani godzin katowania się na siłowni – po prostu żyją pełną piersią, a wyglądają z miesiąca na miesiąc coraz korzystniej!
Co to znaczy holistyczne podejście?
W holistycznym podejściu do zdrowia nie rozpatruje się diety jedynie jako sposobu na schudnięcie, lecz na uzdrowienie całego ciała. Jednocześnie nie skupia się tylko na spożywaniu określonych produktów, lecz również włącza różne techniki relaksacji oraz sporty, które uaktywniają ciało lub wręcz przeciwnie – pozwalają mu się wyciszyć, a umysłowi wpaść w bardzo przyjemny stan odprężenia. Jeśli nauczysz się funkcjonować w zgodzie z holistycznymi zasadami, będziesz czerpać z życia pełnymi garściami – zdrowo się odżywiać, bo tego pragniesz, a nie po to, by osiągnąć jakiś cel. Będziesz bardziej odporny na stres i nauczysz się, jak sobie z nim radzić, a aktywność fizyczna stanie się dla Ciebie celem samym w sobie, a nie tylko środkiem do osiągnięcia go.