Okulary z powłoką antyrefleksyjną: Dlaczego warto je kupić?

Ostatnimi czasy bardzo popularne stały się soczewki okularowe z powłoką antyrefleksyjną. Chociaż u optyka znajdziemy całe mnóstwo zestawów okularów z innymi powłokami, to właśnie antyrefleksy są zalecane przez specjalistów. Dlaczego warto wybrać okulary antyrefleksyjne?

Zalety antyrefleksyjnej powłoki w okularach: Co to jest?

Zanim przejdziemy do listy niewątpliwych zalet charakterystycznych dla powłoki antyreflesyjnej, zacznijmy od tego, czym właściwie ona jest. Wspomnianą powłokę tworzy się poprzez nałożenie na soczewkę odpowiedniej ilości warstw specjalnego lakieru (czasem starczy jedna warstwa). Za sprawą lakieru, ilość światła, które zostaje odbite przez szkło się znacznie zwiększa, co przekłada się na wiele korzyści, w tym zdrowotnych.

Przejdźmy teraz do atutów antyrefleksyjnej powłoki w okularach. Na początek wspomnijmy o tym, że dzięki powłoce nasze oczy są narażone na mniejsze zmęczenie. Wszystko za sprawą tego, że nosząc modne oprawki damskie ze szkłem z taką powłoką, do oczu dostaje się więcej światła, a jako że powłoka blokuje się odbijanie niekorzystnych zjawisk świetlnych w soczewce, oczy są zabezpieczone przed nimi. Ponadto warto też wspomnieć o aspekcie estetycznym. W okularach bez antyrefleksu może odbijać się chociażby twarz rozmówcy. Zakładając okulary z powłoką antyrefleksyjną mamy pewność, że nic się w nich nie będzie odbijać, a my dzięki temu dostrzeżemy więcej szczegółów otoczenia.

Kompletne okulary do komputera z antyrefleksem

Kompletne okulary do komputera z antyrefleksem są akcesorium niezbędnym do pracy przy komputerze. Zatem przede wszystkim copywriterzy czy pracownicy administracyjni powinni zdecydować się na ich noszenie. Okulary z filtrem światła niebieskiego pozwalają zabezpieczyć oczy przed szkodliwym działaniem światła bijącego z ekranu sprzętu. W tym miejscu warto zaznaczyć, że praca przed ekranem komputera bez używania takich okularów może skutkować pogorszeniem jakości widzenia a nawet problemami ze snem. W związku z tym należy prędko zainwestować w okulary ochronne, których szkła okularowe posiadają powłokę antyrefleksyjną.

Co ciekawe jeżeli już mamy wady wzroku, znajdziemy odpowiednie okulary korekcyjne z filtrem światła niebieskiego. W sklepach dostępne są też okulary zerówki  z powłoką zabezpieczającą przed cyfrowym zmęczeniem, jak inaczej mówi się na objawy towarzyszące długotrwałej pracy przed ekranem komputera. Pamiętajmy, że dobór odpowiednich soczewek to podstawa. W renomowanych sklepach optycznych zamówimy kompletne okulary do komputera z antyrefleksem, co opłaci się nam najbardziej.