2 miesiąc ciąży

Drugi miesiąc ciąży trwa od 5 tygodnia do 8 tygodnia ciąży. Brzuch w dalszym ciągu nie jest widoczny, natomiast objawy towarzyszące w danym okresie, mogą być znacznie bardziej uciążliwe.

2 miesiąc ciąży

Zazwyczaj przez cały drugi miesiąc występują nudności i wymioty, spowodowane wysokim stężeniem hormonów, które są niezmiernie ważne dla podtrzymania dobrego stanu łożyska, a także rozwoju dziecka. Nasilone dolegliwości, świadczą o tym, że hormonów jest bardzo dużo, co jest również ważne dla prawidłowego rozwoju płodu. W drugim miesiącu ważne jest regularne picie wody, najlepiej mineralnej. Najlepiej unikać w tym okresie soków, a także napojów gazowanych. Warto również spożywać duże ilości warzyw i owoców, które są bogate w błonnik. Unikajmy smażonych potraw, także tych tłustych, ciężkostrawnych i wysokoprzetworzonych. Kolejnym objawem, obecnym często w trakcie drugiego miesiąca ciąży jest ciągłe zmęczenie.

 

Warto zatem przesypiać co najmniej 9 godzin dziennie. Warto jeść zatem duże ilości cytrusów, które obfitują szczególnie w witaminy, antyutleniacze i substancje mineralne, które usprawniają przepływ krwi w naszym organizmie. Cytrusy znane są również z właściwości poprawiających nastrój i pozytywnie wpływających na psychikę, a sam ich zapach owoców działa pobudzająco, dlatego warto spożywać je podczas zmęczenia. Jedzmy również gorzką czekoladę, która zawiera kofeinę, a także flawonoidy, magnez, żelazo i fosfor. Czekolada zwiększa też wydzielanie hormonów szczęścia, a mianowicie: serotoniny i endorfin. Należy jednak pamiętać, że jest źródłem sporej ilości tłuszczu i cukru. W celu zniwelowania zmęczenia warto także udać się na spacer, dzięki któremu poprawimy swoją kondycję i staniemy się bardziej aktywni fizycznie. Jest to najzdrowsze orzeźwienie w ciąży jakie możemy zastosować. W ten właśnie sposób dostarczamy organizmowi tlenu – komórki zyskują energii, by móc spalać substancje organiczne, a podczas tego procesu wytwarza się energia, która niweluje nasze zmęczenie.